Korsvollsjakken BGP 21. april (lilleputt og miniputt)

21.apr.2007 @ 20:35
Korsvollsjakken Barnas Grand Prix  ble i dag arrangert av 1911U på Korsvoll skole. 115 barn i alderen 13 år og yngre stilte til start, et fint tall med tanke på all fotballen om dagen.

Merk at en del velger å spille i en eldre klasse enn de trenger, f eks er Erik Botheim (nr 2 i miniputt) født i 2000. For noen er det sikkert poengsummene uvante. Seier ga 3 poeng, remis 2 poeng og tap 1 poeng. Ett veldig fint system i barneturneringer - alle får poeng hver gang. Flott at dette er mulig i nye TS.

Resultatlisten fra klasse mikroputt (U9) finner du her, mens resultatene fra begynner 1 og begynner 2 ligger her. Begynnerklassene er for de som er ferske i turneringssammenheng. Begynner 1 er for de litt større (født 98 og tidligere), mens begynner 2 er for de yngste (født 99 og senere).

Her er resultatene fra lilleputt (U13) og miniputt (U11):

LILLEPUTT (født 94 og senere)

PlNavnn-Eloi-EloKlubbResultaterPoengMonrad-1MonradBergerPrestasjon
Tor Botheim  1911U +17 +05 +03 +10 +04 -02
16,0
72,0
82,0
66,00
 0000 ( +0)
Odd Martin Guttulsrud  1911U +07 -03 +05 +11 +10 +01
16,0
70,0
82,0
67,00
 0000 ( +0)
Thomas Erling Lone  1911U +18 +02 -01 +06 =07 +08
15,0
72,0
82,0
59,50
 0000 ( +0)
Joakim Skjelbrd Misund  1911U +06 =09 +12 +15 -01 +07
15,0
68,0
79,0
56,50
 0000 ( +0)
Markus Moripen  NSKU +20 -01 -02 +19 +12 +13
14,0
66,0
75,0
43,00
 0000 ( +0)
Thomas Frogner  Åvangen -04 +WO +13 -03 +17 +10
14,0
64,0
64,0
34,00
 0000 ( +0)
Erik Johannes Auke  Konnerud -02 +18 +19 +20 =03 -04
13,0
66,0
75,0
36,50
 0000 ( +0)
Johannes Bjørnstad Tyrihjell  Tiger USK +14 -11 =20 +09 +15 -03
13,0
63,0
72,0
40,50
 0000 ( +0)
David Lange  1911U +19 =04 -15 -08 +20 +17
13,0
59,0
68,0
36,50
 0000 ( +0)
10 
Adam Sunde  NSKU +21 +13 +11 -01 -02 -06
12,0
70,0
78,0
32,00
 0000 ( +0)
11 
Eivind Sæteren Berntsen  NSKU +12 +08 -10 -02 -13 +18
12,0
65,0
75,0
35,00
 0000 ( +0)
12 
Magnus Gudbrandsen  NSKU -11 +14 -04 +21 -05 +15
12,0
64,0
72,0
31,00
 0000 ( +0)
13 
Thomas Oftedal Næss  NSKU +WO -10 -06 +16 +11 -05
12,0
63,0
63,0
23,00
 0000 ( +0)
14 
Åvald Sommervold  1911U -08 -12 +16 -17 +21 +20
12,0
55,0
63,0
28,00
 0000 ( +0)
15 
Ådne Tverfjell Madsen  1911U =16 +17 +09 -04 -08 -12
11,0
64,0
74,0
28,50
 0000 ( +0)
16 
Knut Ø. Abrahamsen  NSKU =15 -20 -14 -13 +WO +21
11,0
52,0
52,0
13,50
 0000 ( +0)
17 
Petter Martin Hestvik  NSKU -01 -15 +18 +14 -06 -09
10,0
66,0
76,0
22,00
 0000 ( +0)
18 
Kristian Haagaas  NSKU -03 -07 -17 +WO +19 -11
10,0
60,0
60,0
10,00
 0000 ( +0)
19 
Trym Reiberg  Tiger USK -09 +21 -07 -05 -18 +WO
10,0
58,0
58,0
8,00
 0000 ( +0)
20 
Jonas Engestøl Wettre  Tiger USK -05 +16 =08 -07 -09 -14
9,0
65,0
76,0
17,50
 0000 ( +0)
21 
Jan Christian Fürst  Modum SKU -10 -19 +WO -12 -14 -16
8,0
57,0
57,0
0,00
 0000 ( +0)
22 
Xxxxx Xxxxx  xx w?? ??? ??? ??? ??? ???
1,0
0,0
0,0
0,00
 0000 ( +0)
Hvite partier står med fet skrift.
TurneringsService 6.0

MINIPUTT (født 96 og senere)

PlNavnn-Eloi-EloKlubbResultaterPoengMonrad-1MonradBergerPrestasjon
Henning Kjøita  OSSU +21 +12 +10 =06 +09 +03
17,0
66,0
76,0
69,00
 0000 ( +0)
Erik Botheim  1911U +13 -10 +20 +17 +11 +05
16,0
61,0
71,0
59,00
 0000 ( +0)
Torgeir Kjøita  OSSU +07 +11 +04 =09 +10 -01
15,0
71,0
83,0
59,50
 0000 ( +0)
Johan Salomon  NSKU +08 =06 -03 +15 +14 +09
15,0
68,0
80,0
58,00
 0000 ( +0)
Aksel Teigen Breistrand  1911U +15 -09 +08 +18 +06 -02
14,0
69,0
80,0
51,00
 0000 ( +0)
Egil Aarstad Fjeldheim  NSKU +22 =04 +23 =01 -05 +11
14,0
68,0
77,0
47,00
 0000 ( +0)
Samuel Riiser  OSSU -03 +19 +12 -11 +16 +13
14,0
63,0
74,0
47,00
 0000 ( +0)
Jakob Olafsen Grande  1911U -04 +22 -05 +20 +17 +10
14,0
62,0
72,0
43,00
 0000 ( +0)
Viktor W. Mathisen  Nittedal SKU +26 +05 +17 =03 -01 -04
13,0
72,0
79,0
39,50
 0000 ( +0)
10 
Gregor Taube  1911U +14 +02 -01 +16 -03 -08
12,0
74,0
86,0
40,00
 0000 ( +0)
11 
Sherington Amarapala  Lørenskog +19 -03 +14 +07 -02 -06
12,0
71,0
82,0
37,00
 0000 ( +0)
12 
Ernst Christian Leinum  1911U +16 -01 -07 +19 -13 +20
12,0
66,0
76,0
33,00
 0000 ( +0)
13 
Magnus B. Hebæk  1911U -02 -14 +25 +21 +12 -07
12,0
64,0
72,0
30,00
 0000 ( +0)
14 
Ludvig Anderson  OSSU -10 +13 -11 +23 -04 +18
12,0
62,0
71,0
32,00
 0000 ( +0)
15 
Ask Sommervold  1911U -05 +26 =18 -04 +23 =17
12,0
60,0
67,0
27,00
 0000 ( +0)
16 
Emil Stave  1911U -12 +21 +24 -10 -07 +23
12,0
57,0
66,0
28,00
 0000 ( +0)
17 
Felix Cevro  Asker SKU +25 +18 -09 -02 -08 =15
11,0
66,0
74,0
25,00
 0000 ( +0)
18 
Simon Golombek  1911U +20 -17 =15 -05 +24 -14
11,0
59,0
68,0
25,00
 0000 ( +0)
19 
Simon Stenvold  OSSU -11 -07 =22 -12 +26 +24
11,0
57,0
64,0
21,00
 0000 ( +0)
20 
Mia Sæterøy  Fr.stad -18 +24 -02 -08 +25 -12
10,0
62,0
70,0
17,00
 0000 ( +0)
21 
Anders Udland  1911U -01 -16 +26 -13 -22 +25
10,0
59,0
66,0
15,00
 0000 ( +0)
22 
Odin Hallquist  1911U -06 -08 =19 -24 +21 =26
10,0
58,0
65,0
19,00
 0000 ( +0)
23 
Peder Berntsen-Øybø  1911U =24 +25 -06 -14 -15 -16
9,0
59,0
67,0
12,50
 0000 ( +0)
24 
Aurora Sæterøy  Fr.stad =23 -20 -16 +22 -18 -19
9,0
54,0
63,0
14,50
 0000 ( +0)
25 
Aileen Fürst  Modum SK -17 -23 -13 +26 -20 -21
8,0
52,0
59,0
7,00
 0000 ( +0)
26 
Arumugan Manchuthan  ØSKU -09 -15 -21 -25 -19 =22
7,0
56,0
64,0
5,00
 0000 ( +0)
Hvite partier står med fet skrift.
TurneringsService 6.0

Korsvollsjakken BGP (gruppe mikroputt)

21.apr.2007 @ 20:30

MIKROPUTT (født 98 og senere)

PlNavnn-Eloi-EloKlubbResultaterPoengMonrad-1MonradBergerPrestasjon
Johannes Haug  ØSKU +22 +28 +09 +04 +08 +07
18,0
64,0
73,0
73,00
 0000 ( +0)
Sander Steen  1911U =08 -10 +12 +19 +16 +04
15,0
65,0
76,0
56,50
 0000 ( +0)
Erik G. Grammeltvedt  OSSU +11 =19 -10 +18 +28 +08
15,0
62,0
71,0
52,50
 0000 ( +0)
Elida Brekke  1911U +07 +24 +05 -01 +11 -02
14,0
74,0
84,0
51,00
 0000 ( +0)
Gjermund Bae  1911U +06 +18 -04 -11 +13 +15
14,0
66,0
78,0
51,00
 0000 ( +0)
Tobias Aanderaa Opsahl  OSSU -05 +12 -13 +20 +17 +09
14,0
65,0
76,0
49,00
 0000 ( +0)
Eskil Grønn  1911U -04 +20 +29 +23 +15 -01
14,0
65,0
74,0
42,00
 0000 ( +0)
Marcus Aadnekvam  OSSU =02 +29 +17 +10 -01 -03
13,0
73,0
82,0
41,50
 0000 ( +0)
Andreas Hernæs  1911U +25 +15 -01 =13 +10 -06
13,0
70,0
80,0
41,50
 0000 ( +0)
10 
Tore Heir  1911U =12 +02 +03 -08 -09 +19
13,0
69,0
80,0
47,50
 0000 ( +0)
11 
Jørgen Strømstad Sunde  1911U -03 +30 +26 +05 -04 =14
13,0
66,0
72,0
36,50
 0000 ( +0)
12 
Hans-Petter T. Madsen  1911U =10 -06 -02 +30 +26 +16
13,0
64,0
70,0
34,50
 0000 ( +0)
13 
Mathias Lorentsen  1911U -16 +27 +06 =09 -05 +23
13,0
63,0
73,0
40,50
 0000 ( +0)
14 
Eivind Tveite  1911U -15 +22 +18 -16 +25 =11
13,0
59,0
69,0
38,50
 0000 ( +0)
15 
Sander Lange Berge  1911U +14 -09 +24 +17 -07 -05
12,0
66,0
76,0
35,00
 0000 ( +0)
16 
Axel Sit  NSKU +13 -17 +28 +14 -02 -12
12,0
66,0
75,0
35,00
 0000 ( +0)
17 
Cornelius Kvendseth  NSKU +21 +16 -08 -15 -06 +25
12,0
62,0
72,0
33,00
 0000 ( +0)
18 
Eirik Marstrander  Tiger USK +30 -05 -14 -03 +23 +24
12,0
62,0
68,0
26,00
 0000 ( +0)
19 
Oscar H Solgaard  Moss SKU +20 =03 -23 -02 +21 -10
11,0
65,0
75,0
29,50
 0000 ( +0)
20 
Steffen Habberstad Lundeby  NSKU -19 -07 +22 -06 =29 +26
11,0
59,0
68,0
24,50
 0000 ( +0)
21 
Edvard H E Lundvold  OSSU -17 -26 +27 =28 -19 +29
11,0
52,0
61,0
23,50
 0000 ( +0)
22 
Erling Feet Nesset  1911U -01 -14 -20 -27 +30 +28
10,0
61,0
67,0
15,00
 0000 ( +0)
23 
Anders Johan Johansen  1911U -24 +25 +19 -07 -18 -13
10,0
60,0
70,0
21,00
 0000 ( +0)
24 
Marta R. Enden  1911U +23 -04 -15 -25 +27 -18
10,0
58,0
68,0
20,00
 0000 ( +0)
25 
Adrian Svanlind Urdal  1911U -09 -23 +30 +24 -14 -17
10,0
58,0
64,0
16,00
 0000 ( +0)
26 
Peder Stenberg-Nilsen  1911U -28 +21 -11 +29 -12 -20
10,0
57,0
66,0
20,00
 0000 ( +0)
27 
Vetle Aarstad Fjeldheim  NSKU -29 -13 -21 +22 -24 +30
10,0
53,0
59,0
16,00
 0000 ( +0)
28 
Alexander Krabberød  OSSU +26 -01 -16 =21 -03 -22
9,0
66,0
76,0
15,50
 0000 ( +0)
29 
Marius Sæther  1911U +27 -08 -07 -26 =20 -21
9,0
59,0
69,0
15,50
 0000 ( +0)
30 
Ådne Rosenvinge  1911U -18 -11 -25 -12 -22 -27
6,0
58,0
68,0
0,00
 0000 ( +0)
Hvite partier står med fet skrift.
TurneringsService 6.0

Korsvollsjakken BGP (gruppe begynner 1 og 2)

21.apr.2007 @ 20:15

Begynner 1 (født 98 og tidligere)

PlNavnn-Eloi-EloKlubbResultaterPoengMonrad-1MonradBergerPrestasjon
Lars Oskar Hauge  OSSU +13 +07 +12 +02 +04 +03
18.0
66.0
76.0
76.00
 0000 ( +0)
Håvard Hole  Tiger USK +05 +03 +04 -01 +10 +07
16.0
72.0
84.0
66.00
 0000 ( +0)
Vetle Amundsen Vikenes  1911U +14 -02 +13 +08 +05 -01
14.0
70.0
79.0
45.00
 0000 ( +0)
Mikkel A Anchissi Joner  Tiger USK +WO +09 -02 +07 -01 +11
14.0
69.0
69.0
35.00
 0000 ( +0)
Halvard I Gjønnæss  1911U -02 +14 +11 +12 -03 +08
14.0
63.0
72.0
42.00
 0000 ( +0)
Aaron Moss  1911U -07 -13 +WO =11 +15 +12
13.0
52.0
52.0
24.50
 0000 ( +0)
Åsmund Halveg Iversby  Tiger USK +06 -01 +09 -04 +12 -02
12.0
73.0
83.0
35.00
 0000 ( +0)
Øystein Magnus Leinum  1911U -12 +15 +10 -03 +09 -05
12.0
62.0
71.0
33.00
 0000 ( +0)
Mats Myhrehagen  Tiger USK +11 -04 -07 +14 -08 +15
12.0
58.0
67.0
29.00
 0000 ( +0)
10 
Andreas Thorvaldsen  Tiger USK +15 -12 -08 +13 -02 +14
12.0
57.0
66.0
28.00
 0000 ( +0)
11 
Vegard Strømme  NSKU -09 +WO -05 =06 +13 -04
11.0
63.0
63.0
16.50
 0000 ( +0)
12 
Hans-Kristian Nygård  1911U +08 +10 -01 -05 -07 -06
10.0
69.0
81.0
24.00
 0000 ( +0)
13 
Fredrik Lorentsen  1911U -01 +06 -03 -10 -11 +WO
10.0
68.0
68.0
13.00
 0000 ( +0)
14 
Nora Johnsen  1911U -03 -05 =15 -09 +WO -10
9.0
61.0
61.0
4.50
 0000 ( +0)
15 
Anne Aabol  Moss SKU -10 -08 =14 +WO -06 -09
9.0
58.0
58.0
4.50
 0000 ( +0)
Hvite partier står med fet skrift.
TurneringsService 6.0


Begynner 2 (født 1999 og senere)

PlNavnn-Eloi-EloKlubbResultaterPoengMonrad-1MonradBergerPrestasjon
Lukas Liland  1911U +22 +05 +07 +02 +04 +09
18,0
70,0
79,0
79,00
 0000 ( +0)
August Berntsen-Øybø  1911U +19 +08 +11 -01 +10 +04
16,0
70,0
80,0
62,00
 0000 ( +0)
Isak Alm  Tiger USK +17 -04 +22 +06 =05 +14
15,0
64,0
73,0
52,00
 0000 ( +0)
Johannes Olafsen Grande  1911U +21 +03 +09 +11 -01 -02
14,0
74,0
84,0
50,00
 0000 ( +0)
Håvard Hebæk  1911U +06 -01 +16 +07 =03 =08
14,0
73,0
84,0
52,00
 0000 ( +0)
Jørgen Dalby  1911U -05 +12 +15 -03 +11 +18
14,0
64,0
75,0
46,00
 0000 ( +0)
Andrea Salomon  NSKU +12 +16 -01 -05 =08 +17
13,0
68,0
79,0
40,50
 0000 ( +0)
Elias Jonsson  1911U +13 -02 +20 =10 =07 =05
13,0
68,0
78,0
42,00
 0000 ( +0)
Jakob Golombek  1911U =18 +14 -04 +23 +17 -01
13,0
65,0
74,0
36,50
 0000 ( +0)
10 
Aksel Bergskaug  1911U +14 -11 +18 =08 -02 +15
13,0
63,0
74,0
39,50
 0000 ( +0)
11 
Espen Angell-Hansen  1911U +20 +10 -02 -04 -06 +16
12,0
68,0
78,0
34,00
 0000 ( +0)
12 
Margrete Buran  OSSU -07 -06 +WO -15 +20 +22
12,0
57,0
57,0
19,00
 0000 ( +0)
13 
Håkontverfjell Madsen  1911U -08 =22 -14 +21 =15 +19
12,0
55,0
64,0
30,00
 0000 ( +0)
14 
Neil Kaushik  1911U -10 -09 +13 +20 =16 -03
11,0
64,0
74,0
27,50
 0000 ( +0)
15 
Yarris Raveendran  Tiger USK -16 +21 -06 +12 =13 -10
11,0
62,0
72,0
28,00
 0000 ( +0)
16 
Anders R. Enden  1911U +15 -07 -05 +19 =14 -11
11,0
61,0
71,0
26,50
 0000 ( +0)
17 
Louise Røiri  1911U -03 +WO =23 +18 -09 -07
11,0
61,0
61,0
15,50
 0000 ( +0)
18 
Herman Haugaa  1911U =09 +23 -10 -17 +22 -06
11,0
60,0
69,0
24,50
 0000 ( +0)
19 
Jacob Fleischer Nedreaas  Tiger USK -02 -20 +21 -16 +23 -13
10,0
59,0
68,0
19,00
 0000 ( +0)
20 
Ellen Aabol  Moss SKU -11 +19 -08 -14 -12 +WO
10,0
58,0
58,0
10,00
 0000 ( +0)
21 
Knut Heimdal  Tiger USK -04 -15 -19 -13 +WO +23
10,0
56,0
56,0
9,00
 0000 ( +0)
22 
Henrik Nygård  1911U -01 =13 -03 +WO -18 -12
9,0
68,0
68,0
6,00
 0000 ( +0)
23 
Frigg Sommervold  1911U +WO -18 =17 -09 -19 -21
9,0
55,0
55,0
5,50
 0000 ( +0)
Hvite partier står med fet skrift.
TurneringsService 6.0

Kjeken æresmedlem

14.apr.2007 @ 11:37
Litt sen formidling av denne nyheten, men likevel:

På generalforsamling i 1911 og årsmøte i 1911U mandag 5. mars ble Johs R Kjeken utnevnt til æresmedlem i begge klubber.

En kort oppsummering av Kjekens innsats for klubbene:

På begynnelsen av 90-tallet så det ikke bra ut for 1911. Klubben eksisterte kun på papiret, noen klubbkveld var det ikke lenger. Med andre ord: Det gikk mot nedleggelse. Kjeken var på dette tidspunkt generalsekretær i NSF, og syntes det var ille at en av stiftelsesklubbene skulle legges ned. (Med stiftelsesklubb menes de som var med på å stifte NSF i 1914.) Merk at Johs på dette tidspunkt ikke var medlem i 1911, men i ASKO.

Sammen med noen andre (bl a Truls Thirud, Tore Bratvold, Finn Møller og Matti Unnli) ble det bestemt å gjøre et forsøk på å blåse (holde) liv i klubben. Kjeken meldte overgang til 1911, og ble snart formann. Det har han vært siden den tid. I løpet av disse årene har klubben gått fra omtrent 20 til 90 medlemmer, og har blant annet arrangert NM-finalen for klubblag og Det åpne NM i hurtigsjakk. (Dessuten har vi arrangert Color Line Hurtigsjakk ti år på rad. Meld deg på til årets seilas!)


image12
Johs R Kjeken med det synlige beviset på æresmedlemskapene, et
pent armbåndsur med inngravering. Legg merke til antrekket!


Dette er imponerede nok, men Kjekens innsats for ungdomsavdelingen SK av 1911U er nok enda mer imponerende. Finn Møller (æresmedlem i 1911, 1911U og USF) hadde lenge stått for barnesjakk på Korsvoll skole (slik ble jeg rekruttert til sjakken), og på 90-tallet også på Kringsjå skole. (Bakgrunnen for dette er at Korsvoll skole brant ned. Elevene byttet til Kringsjå, og Finn fulgte med på lasset. Da Korsvoll sto klar igjen, kunne han ikke forlate Kringsjå. Dermed sjakk på begge skoler.)

Johs involverte seg etter hvert sterkt i 1911U. Han ble snart leder også her, noe han fortsatt er. Klubben har de siste årene hatt omtrent 500 medlemmer. Med tanke på at 1911U bare har sjakk på tre skoler (de to nevnte og Kjelsås), synes jeg dette er et veldig fint medlemstall. Klubben har fått en rekke norgesmestere (bl a Frode Urkedal fra Kjelsås), og tok i fjor de tre første plassene da vi arrangerte NM for skolelag. Johs bidrag til suksessen er enormt. Han har hver uke sjakk på alle tre skoler (SFO-tid og på kveldstid), og har  i tillegg sjakk for barn i klubblokalene på mandager.

Kjeken har bare vært med i 1911 og 1911U i omtrent femten år. Det synes jeg i utgangspunktet er en veldig kort periode for å bli æresmedlem. Men innsatsen er noe helt utenom det vanlige. På femten år vil jeg mene han har gjort det en "vanlig" formann i en sjakklubb gjør på 50 år.

Kjeken er 1911s femte æresmedlem gjennom tidene, mens 1911U kun har utnevnt ett æresmedlem (Finn Møller) tidligere. Gratulerer, og takk for innsatsen!

Oppsummering Påskefestivalen

05.apr.2007 @ 19:37
Da var årets Påskefestival over. En liten oppsummering er på sin plass.

Hurtig-GP ble vunnet av Øystein Dannevig, OSS (51 deltagere).
Lyn-GP ble vunnet av Roar Elseth, Asker (60 deltagere). Oppdatert 7. april kl 21.30 med komplette resultater.
Det åpne NM gruppe A ble vunnet av Lars Kjølberg, 1911 (48 deltagere).
Det åpne NM gruppe B ble vunnet av Karim Ali, Fribonden (25 deltagere).

Som kjent var det NSF som sto for årets arrangement, siden ingen klubber tok det på seg. Stor takk til de som gjorde jobben: Øystein Hole og Helge Nordahl sto for planlegging og turneringsledelse, Henrik Sjøl var turneringsleder og Victor Hansen lagde hjemmesider. Takk til dere for at det ble en påskefestival også i år!
 
Neste år håper jeg en klubb påtar seg arrangementet. Det trenger ikke være i Oslo, hvis noen tror det. Jeg oppfordrer alle medlemmer til å vurdere om dette kan være noe for din klubb. Søknadsfristen er i utgangspunktet 1. mai, så her gjelder det å få opp farta.

Partier kan nå lastes ned: Gruppe A og Gruppe B. Takk til Eirik Gullaksen, som har lagt dem ut for nedlasting. 

Tarjei Svensen har lagt ut noen bilder fra Det åpne NM. Her er ett av dem:

image11
Lars Kjølberg fra SK av 1911, årets vinner av Det åpne NM

Sluttstilling Det åpne NM gruppe A

05.apr.2007 @ 19:24
Lars Kjølberg vant toppoppgjøret mot Sjur Ferkingstad, og dermed ble han den overraskende seierherren i årets Åpne NM. Jeg vil tro det er første gang en seniorspiller (dvs en på over 60) vinner mesterskapet. Kjølberg er utvilsomt en sterk spiller (elitespiller i 1976 tror jeg), men det var likevel overraskende at han skulle gå helt til topps. Gratulerer!

Nærmest Kjølberg fulgte Hallvard Ådnøy, som avsluttet med fire vinster. Sjur Ferkingstad tok tredjeplassen selv med tap i siste runde. Fredrik A Lindsøe vant klasse 1.

Sluttstillingen i Det åpne NM gruppe A:

PlNavnKln-Eloi-EloKlubbResultaterPoengMonrad-2Monrad-1MonradBergerPrestasjon
Lars KjølbergM
1997
2062
1911 =25 +33 +21 =13 +12 +05 +03
6.0
21.5
25.0
28.0
24.25
 2176 (+29)
Hallvard V ÅdnøyM
2300
2294
Moss +35 =03 -04 +21 +16 +14 +09
5.5
22.5
26.0
29.0
21.50
 2225 ( -2)
Sjur FerkingstadM
2128
2220
Sevland +41 =02 =08 +31 +10 +09 -01
5.0
25.5
28.5
31.0
19.75
 2175 (+10)
Nikolas Axel MellemM
2102
2139
Våler =15 +42 +02 =09 =14 +06 =07
5.0
24.0
28.0
30.0
21.25
 2109 ( +5)
Fredrik Aunan Lindsøe1
1856
1955
NTG +38 +46 +12 +06 -09 -01 +18
5.0
23.5
26.0
27.5
17.00
 2097 (+70)
Johannes Kvisla1
2126
2134
NTG +22 +24 +10 -05 +13 -04 +12
5.0
22.5
26.0
29.5
19.50
 2083 ( -8)
Anita Grønnestad1
1827
2100
Bergens +30 -13 =11 +38 +20 +22 =04
5.0
21.0
24.5
27.0
18.25
 1929 (+22)
Lars Even AndersenM
2200
2244
Black Knights +34 =21 =03 -12 +37 +23 +17
5.0
20.0
23.0
25.5
17.25
 1997 (-18)
Inge Sandstad SkrondalM
2112
2157
Akademisk +20 +28 +23 =04 +05 -03 -02
4.5
24.5
28.0
31.5
18.50
 2083 ( -6)
10 
Sondre Waage Tofte1
2009
2017
Stavanger +36 +37 -06 +26 -03 =11 +24
4.5
21.5
24.5
27.0
14.75
 1989 ( +5)
11 
Levi Andre Tallaksen1
1845
2022
Porsgrunn =39 =19 =07 =27 +42 =10 +22
4.5
20.5
23.0
25.0
15.25
 1845 ( +1)
12 
Helge E Theting1
1892
Kragerø +45 +18 -05 +08 -01 +15 -06
4.0
25.0
29.0
31.0
15.00
 1979 (+20)
13 
Katrine Tjølsen1
1903
2065
Bergens +40 +07 =14 =01 -06 -17 +37
4.0
24.0
26.5
29.0
15.00
 1857 ( -6)
14 
Anders G Hagen1
1865
1965
Våler =33 +25 =13 +32 =04 -02 =19
4.0
22.0
25.0
28.0
14.50
 1926 (+15)
15 
Hogir Talat1
1712
Fredriksstad =04 =16 =26 =20 +34 -12 +32
4.0
20.5
23.5
26.5
14.25
 1977 (+68)
16 
Ørnulf StubberudM
2182
2196
OSS =42 =15 +24 =18 -02 =29 +31
4.0
20.5
23.5
25.5
13.25
 1943 (-46)
17 
Kjetil Strand1
1854
2069
Asker -37 +36 +28 =22 =19 +13 -08
4.0
20.0
23.0
25.5
14.25
 1869 ( +4)
18 
Dag SødtholtM
2009
SOSS +32 -12 +38 =16 =23 +27 -05
4.0
20.0
23.0
25.5
12.75
 1885 (-21)
19 
Joachim B Nilsen1
1777
1949
Bergens =26 =11 +35 =23 =17 =24 =14
4.0
19.5
23.0
26.0
14.50
 1909 (+40)
20 
Anders Hobber1
1762
1931
Porsgrunn -09 +44 +40 =15 -07 +42 =29
4.0
19.5
21.5
23.5
10.25
 1800 (+13)
21 
Alexander R Flaata1
1960
2073
Black Knights +31 =08 -01 -02 -30 +46 +39
3.5
23.0
25.5
27.0
9.50
 1863 (-11)
22 
Jarle Nilsen1
1762
1900
Porsgrunn -06 +43 +37 =17 +32 -07 -11
3.5
21.5
24.0
26.0
9.50
 1750 ( +0)
23 
Jørn Snellingen1
1817
1945
Black Knights +27 +29 -09 =19 =18 -08 =25
3.5
21.0
24.5
28.0
12.75
 1911 (+18)
24 
Yerazik Khachatourian1
1954
2058
Molde +43 -06 -16 +35 +28 =19 -10
3.5
21.0
24.0
26.0
10.50
 1851 (-11)
25 
Bård Fjellengen1
1741
1904
Sarpsborg =01 -14 -27 =39 +41 +33 =23
3.5
20.0
22.5
25.0
11.50
 1738 ( +0)
26 
Thomas Bryn1
2023
2008
Molde =19 +39 =15 -10 =29 =30 =28
3.5
19.5
23.0
25.5
11.75
 1755 (-38)
27 
Kenneth Einarsen1
1636
Akademisk -23 =48 +25 =11 +31 -18 =30
3.5
19.0
22.0
22.5
10.75
 1720 (+25)
28 
Espen Haugstad1
1906
2015
Sandnes +44 -09 -17 +43 -24 +34 =26
3.5
18.5
20.5
22.5
8.75
 1795 (-21)
29 
Thomas Pronstad1
1844
Trondheimstud +48 -23 -32 +33 =26 =16 =20
3.5
18.0
21.0
21.5
9.25
 1789 (-10)
30 
Christian Laverton1
1381
Trondheimstud -07 -40 =45 +47 +21 =26 =27
3.5
18.0
20.0
21.5
9.50
 1703 (+42)
31 
Roar Ulvnes1
1790
1969
Nordstrand -21 +34 +46 -03 -27 +38 -16
3.0
19.0
21.5
23.0
7.00
 1815 ( +5)
32 
Janos Szalai1
1784
Akademisk -18 +45 +29 -14 -22 +43 -15
3.0
19.0
21.0
23.0
7.50
 1676 (-18)
33 
Bjarne Undheim1
1528
OSS =14 -01 =42 -29 +44 -25 +43
3.0
19.0
21.0
23.0
7.00
 1666 (+22)
34 
Even Thingstad1
1750
1882
Hønefoss -08 -31 +39 +44 -15 -28 +45
3.0
18.0
20.0
22.0
6.50
 1693 (-21)
35 
Carl Christian Aarnes1
1658
Nordstrand -02 +41 -19 -24 -43 +44 +42
3.0
17.5
19.5
21.5
6.50
 1713 ( +3)
36 
Maria Pitz Jacobsen1
1686
1849
Nordstrand -10 -17 +41 -37 =46 +40 =38
3.0
16.0
18.5
20.0
7.00
 1665 ( -7)
37 
Andreas K Hindenes1
1450
1628
Masfjorden +17 -10 -22 +36 -08 =39 -13
2.5
21.0
24.0
26.5
8.25
 1749 (+43)
38 
Pål Skogli1
1634
Gjøvik -05 +47 -18 -07 +45 -31 =36
2.5
20.0
22.0
23.5
5.00
 1633 ( +0)
39 
Timmie Nygaard1
1547
1843
Porsgrunn =11 -26 -34 =25 +40 =37 -21
2.5
18.0
20.5
23.0
7.75
 1655 (+20)
40 
Gunnar Bue1
1535
1785
Tønsberg -13 +30 -20 =45 -39 -36 +WO
2.5
17.0
19.0
19.0
4.50
 1436 (-14)
41 
Mojtaba Ershadi1
1717
1911 -03 -35 -36 +WO -25 =47 W46
2.5
16.0
17.5
17.5
2.25
 1363 (-40)
42 
Øystein Aagedal Skage1
1648
Bergens =16 -04 =33 +46 -11 -20 -35
2.0
20.5
23.5
25.0
5.00
 1682 ( -1)
43 
Atle Larsen1
1301
Stavanger -24 -22 +47 -28 +35 -32 -33
2.0
16.5
19.5
21.0
4.50
 1569 (+33)
44 
Geir O Aagedal1
1572
Bergens -28 -20 +WO -34 -33 -35 +47
2.0
16.5
18.0
18.0
1.50
 1396 (-23)
45 
Andrei Olsen1
1476
1776
Akademisk -12 -32 =30 =40 -38 +WO -34
2.0
16.0
18.5
18.5
3.00
 1386 (-12)
46 
Jan B. Wilsbeck1
1807
1955
OSS +47 -05 -31 -42 =36 -21 w41
1.5
17.0
19.0
20.5
3.00
 1547 (-40)
47 
Jathavan Suntharalingam1
1498
OSS -46 -38 -43 -30 +WO =41 -44
1.5
12.5
14.0
14.0
1.25
 1167 (-57)
48 
Jan Rune Moberg1
1461
1756
Follo -29 =27 ??? ??? ??? ??? ???
0.5
7.0
7.0
7.0
1.75
 1559 ( +4)
Hvite partier står med fet skrift.
TurneringsService 6.0
 

Sluttstilling Det åpne NM gruppe B

05.apr.2007 @ 19:17
Karim Ali hadde vunnet før siste runde. Med remis i siste runde endte han ett poeng foran resten av feltet.

Karim Ali vant (selvfølgelig) klasse 2, mens Konstantin Govatsmark vant klasse 3. Daniel Sandvik vant klasse 4 og klasse 5. Sandvik tok med det over ledelsen i kampen om superbonusen i NVGP. Han har nå vunnet klasse 5 sju ganger, mens Tor Botheim har vunnet klasse 4 seks ganger.

Sluttstillingen i Det åpne NM gruppe B:

PlNavnKln-Eloi-EloKlubbResultaterPoengMonrad-2Monrad-1MonradBergerPrestasjon
Karim Ali2
1540
Fribonden +23 +22 +08 W17 +03 +11 =05
6.5
20.5
22.5
24.5
22.00
 1623 (+16)
Konstantin Govatsmark3
1346
Akademisk +20 +09 =04 -03 +12 +08 +07
5.5
22.0
25.5
28.0
20.50
 1433 (+15)
Daniel Sandvik5
1287
Bergens +15 =07 +19 +02 -01 =04 +12
5.0
24.5
27.5
30.0
19.00
 1371 (+24)
Mark Akali5  +22 +19 =02 =07 =08 =03 +11
5.0
22.0
24.5
26.5
17.25
 1430 (+1430)
Jo Kristian Løberg3
1296
OSS -19 +25 =11 +09 +07 +13 =01
5.0
21.5
24.0
25.0
17.50
 1345 (+32)
Anders Paulshus4
1191
Akademisk -17 =21 +25 +20 -11 W22 +13
4.5
15.0
17.0
18.0
10.25
 1157 ( +6)
Jens Hjorth Kjølberg4
1245
1911 +21 =03 +14 =04 -05 +10 -02
4.0
24.5
28.0
30.5
15.00
 1237 (+11)
Tor Botheim4
1278
1911 +16 =14 -01 +10 =04 -02 +15
4.0
24.5
27.5
30.5
14.25
 1265 ( -2)
Aryan Tari5
1183
Asker W26 -02 =20 -05 +21 =16 +19
4.0
18.5
21.0
21.0
7.75
 1007 (-32)
10 
Henning Arendt Knudsen3
1267
Akademisk +18 +11 -17 -08 +15 -07 +16
4.0
17.5
20.5
23.5
12.50
 1222 ( +0)
11 
Frode Høva2
1588
Follo +12 -10 =05 +14 +06 -01 -04
3.5
25.0
28.5
32.0
14.00
 1271 (-45)
12 
Håvard Børresen4
1042
OSS -11 +15 +24 =13 -02 +19 -03
3.5
20.5
23.0
25.0
9.25
 1156 (+27)
13 
Morgan Henriksen3
1297
Fredriksstad +24 -17 +16 =12 +22 -05 -06
3.5
19.0
21.0
23.0
8.75
 1147 (-21)
14 
Raksha Rathan4
1103
OSS +25 =08 -07 -11 -19 +23 +21
3.5
16.5
18.5
19.5
7.50
 0978 (-21)
15 
Anders Tofte5
943
Stavanger -03 -12 +18 +23 -10 +24 -08
3.0
19.5
21.5
23.5
7.00
 0928 ( -3)
16 
Joakim S Misund5
887
1911 -08 +18 -13 =19 +20 =09 -10
3.0
18.5
21.0
23.5
8.75
 1022 (+33)
17 
Tore Heggum5Lillestrøm +06 +13 +10 w01 ??? ??? ???
3.0
18.5
18.5
18.5
12.00
 1651 (+1651)
18 
Erik Botheim5
554
1911 -10 -16 -15 +WO -24 +25 +23
3.0
14.0
15.0
15.0
3.00
 0704 (+19)
19 
Harald Hansen5
954
Akademisk +05 -04 -03 =16 +14 -12 -09
2.5
22.5
26.0
29.0
10.00
 1081 (+18)
20 
Stian Johansen5
976
Fredriksstad -02 +WO =09 -06 -16 -21 +24
2.5
19.5
21.5
21.5
4.00
 0786 (-43)
21 
Gregor Taube5
588
1911 -07 =06 -22 +25 -09 +20 -14
2.5
18.5
20.5
21.5
5.75
 0952 (+43)
22 
Anders Rundgren4
1176
Trondheimstud -04 -01 +21 +24 -13 w06 ???
2.0
22.0
24.0
24.0
4.50
 1046 ( -9)
23 
Sherington Amarapala5
693
Lørenskog -01 -24 +WO -15 +25 -14 -18
2.0
18.0
19.0
19.0
1.00
 0614 (-35)
24 
Jarani Suntharalingam5
683
OSS -13 +23 -12 -22 +18 -15 -20
2.0
15.5
17.5
19.5
5.00
 0796 (+14)
25 
Kjell Nygaard5Porsgrunn -14 -05 -06 -21 -23 -18 +WO
1.0
18.5
20.5
20.5
0.00
 0510 (+510)
26 
Johan Salomon 
556
Nordstrand w09 ??? ??? ??? ??? ??? ???
0.0
4.0
4.0
4.0
0.00
 0000 (-556)
Hvite partier står med fet skrift.
TurneringsService 6.0

Påskefestivalen lyn-GP

05.apr.2007 @ 10:54
I går kveld ble det det spilt lyn-GP. Hele 60 deltakere stilte til start - disse kjempet seg gjennom hele 28 runder. Klar vinner ble Roar Elseth, som er kjent som en meget sterk lynspiller. Han avga kun fire poeng, og var med det 2,5 poeng foran toer Bjarte Leer-Salvesen. 

Her er den komplette resultatlisten:

 1  Roar Elseth, Asker                          24.0
 2  Bjarte Leer-Salvesen, SOSS             21.5
 3  Bjørnar Byklum, SOSS                      21.0
 4  Daniel Kovachev, OSS                      20.5
 5  Bjørn Tiller, OSS                               19.5
 6  Svetoslav Mihailov, Asker                18.5
 7  Bertil Svendsen, Porsgrunn             18.0
 8  Katrine Tjølsen, Bergens               18.0         Vinner klasse 1
 9  Kenneth Einarsen, Akademisk       17.5         Vinner klasse 2
10  Johannes Kvisla, NTG                      17.0
11  Kim Astrup, SOSS                            17.0
12  Anders G. Hagen, Våler                   16.5
13  Jarle Nilsen, Porsgrunn                    16.5
14  Jørn Snellingen, Black Knights         16.5
15  Anders Hobber, Porsgrunn              16.0
16  Odd Ristesund, Kampen                16.0         Vinner klasse 3
17  Per Omtvedt, Stjernen                    16.0
18  Even Thingstad, Hønefoss              16.0
19  Shesmi Rucovci, Indre Østfold         15.5
20  Carl Chr. Aarnes, Nordstrand          15.5
21  Pål Farmen, Caissa                         15.5
22  Anders Thingstad, Hønefoss           15.5
23  Fredrik Lindsøe, NTG                       15.0
24  Christian Harstad, OSS                   15.0
25  Øyvind Fossheim, Fribonden           15.0
26  Sondre Waage Tofte, Stavanger    14.5
27  Guttorm Andersen, Stjernen           14.5
28  Aleksander Omtvedt, 1911             14.5
29  Eirik Søreng, Akademisk                  14.5
30  Atle Larsen, Stavanger                 14.0         Vinner klasse 4
31  Daniel Sandvik, Bergens              14.0         Vinner klasse 5
32  Tor Botheim, 1911                          14.0
33  Jo Kr. Løberg, OSS                          14.0
34  Steinar Moldestad, Stjernen           14.0
35  Timmie Nygaard, Porsgrunn            14.0
36  Aryan Tari, Asker                             14.0
37  Samuel Riiser, OSSU                        14.0
38  Espen Baastø, Norstrand                13.5
39  Henning Kjøita, OSSU                      13.0
40  Rune Kongerød, Porsgrunn             12.5
41  Bård Fjellengen, Sarpsbord             12.5
42  Joakim S. Misund, 1911                   12.5
43  John Olav Kroken, Stjernen             12.0
44  John Olav Njå, Vadsø                      12.0
45  Torgeir Kjøita, OSSU                        12.0
46  Raymond Vagle, SOSS                     11.5
47  Brian Smith, England                       11.5
48  Arman Noor, Stavanger                   11.0
49  Stein Sjuls Hansen, Kampen           11.0
50  Johan Salomon, Nordstrand            10.5
51  Erik Botheim, 1911                          10.0
52  Tord Alnes, Direkte                          10.0
53  Fredrik Jackson, Sevland                 10.0
54  Tormod Thingstad, Hønefoss           9.5
55  Sherington Amarapala, Lørenskog   9.0
56  Thomas R. Hauge, Stjernen             8.5
57  Arne W. Stein, Bergens                   8.5
58  Odd Ivar Fystro, 1911                     8.5
59  Thomas Bryn, Molde                        7.0
60  Lars Løberg, OSS                            6.0 

(Dette innlegget ble oppdatert 7. april kl 21.15 med fullstendig resultatliste.)

Det åpne NM runde 6 (Gruppe A)

04.apr.2007 @ 23:29
Sjur Ferkingstad vant toppoppgjøret mot Inge Skrondal i sjette runde, og overtok dermed førsteplassen. Fem poeng har også tidligere elitespiller Lars Kjølberg. Vinneren av det innbyrdes partiet i morgen vinner Det åpne NM - ved remis kan noen av de som nå har 4,5 stikke av med pokalen.

Stillingen etter seks runder (med oppsett for sjuende og siste runde):

PlNavnKln-Eloi-EloKlubbResultaterPoengMonrad-2Monrad-1MonradBergerPrestasjon
Sjur FerkingstadM
2128
2220
Sevland +45 =05 =10 +30 +13 +03 ?02
5.0
21.5
24.5
26.0
16.75
 2293 (+24)
Lars KjølbergM
1997
2062
1911 =25 +39 +32 =20 +08 +07 ?01
5.0
19.0
21.5
23.5
15.50
 2093 (+16)
Inge Sandstad SkrondalM
2112
2157
Akademisk +18 +26 +21 =04 +07 -01 ?05
4.5
21.5
24.5
27.5
15.75
 2121 ( +2)
Nikolas Axel MellemM
2102
2139
Våler =23 +38 +05 =03 =15 +09 ?06
4.5
21.0
24.0
26.0
16.00
 2164 (+12)
Hallvard V ÅdnøyM
2300
2294
Moss +41 =01 -04 +32 +22 +15 ?03
4.5
20.5
23.0
25.0
13.50
 2170 ( -4)
Anita Grønnestad1
1827
2100
Bergens +29 -20 =16 +37 +18 +14 ?04
4.5
18.0
21.0
23.0
13.75
 1906 (+14)
Fredrik Aunan Lindsøe1
1856
1955
NTG +37 +44 +08 +09 -03 -02 ?11
4.0
21.5
23.5
25.0
11.50
 2053 (+48)
Helge E Theting1
1892
Kragerø +43 +11 -07 +10 -02 +23 ?09
4.0
21.0
24.0
26.0
13.00
 2016 (+22)
Johannes Kvisla1
2126
2134
NTG +14 +19 +13 -07 +20 -04 ?08
4.0
19.5
23.0
26.0
13.50
 2056 (-15)
10 
Lars Even AndersenM
2200
2244
Black Knights +40 =32 =01 -08 +33 +21 ?12
4.0
18.5
21.0
23.0
11.25
 1961 (-20)
11 
Dag SødtholtM
2009
SOSS +24 -08 +37 =22 =21 +27 ?07
4.0
17.0
20.0
22.0
11.00
 1946 ( -9)
12 
Kjetil Strand1
1854
2069
Asker -33 +36 +26 =14 =17 +20 ?10
4.0
17.0
19.5
22.0
12.00
 1880 ( +4)
13 
Sondre Waage Tofte1
2009
2017
Stavanger +36 +33 -09 +28 -01 =16 ?19
3.5
19.0
21.5
24.0
9.75
 1933 ( -8)
14 
Jarle Nilsen1
1762
1900
Porsgrunn -09 +42 +33 =12 +24 -06 ?16
3.5
19.0
21.5
23.5
9.50
 1792 ( +8)
15 
Anders G Hagen1
1865
1965
Våler =39 +25 =20 +24 =04 -05 ?17
3.5
18.5
21.5
23.5
10.75
 1950 (+19)
16 
Levi Andre Tallaksen1
1845
2022
Porsgrunn =34 =17 =06 =27 +38 =13 ?14
3.5
18.0
20.5
22.5
10.50
 1797 (-10)
17 
Joachim B Nilsen1
1777
1949
Bergens =28 =16 +41 =21 =12 =19 ?15
3.5
17.5
20.5
22.5
10.50
 1915 (+37)
18 
Anders Hobber1
1762
1931
Porsgrunn -03 +47 +35 =23 -06 +38 ?31
3.5
17.5
19.5
20.5
7.00
 1791 (+10)
19 
Yerazik Khachatourian1
1954
2058
Molde +42 -09 -22 +41 +26 =17 ?13
3.5
17.0
19.0
21.0
8.75
 1879 ( -4)
20 
Katrine Tjølsen1
1903
2065
Bergens +35 +06 =15 =02 -09 -12 ?33
3.0
21.0
23.5
26.0
11.25
 1867 ( -7)
21 
Jørn Snellingen1
1817
1945
Black Knights +27 +31 -03 =17 =11 -10 ?25
3.0
19.0
22.0
25.0
9.75
 1941 (+20)
22 
Ørnulf StubberudM
2182
2196
OSS =38 =23 +19 =11 -05 =31 ?30
3.0
18.0
21.0
23.0
9.50
 1911 (-50)
23 
Hogir Talat1
1712
Fredriksstad =04 =22 =28 =18 +40 -08 ?24
3.0
18.0
21.0
23.0
9.00
 1951 (+50)
24 
Janos Szalai1
1784
Akademisk -11 +43 +31 -15 -14 +42 ?23
3.0
17.0
19.0
21.0
7.00
 1719 ( -8)
25 
Bård Fjellengen1
1741
1904
Sarpsborg =02 -15 -27 =34 +45 +39 ?21
3.0
17.0
19.0
20.5
7.25
 1727 ( -2)
26 
Espen Haugstad1
1906
2015
Sandnes +47 -03 -12 +42 -19 +40 ?28
3.0
17.0
19.0
20.0
5.00
 1757 (-25)
27 
Kenneth Einarsen1
1636
Akademisk -21 =48 +25 =16 +30 -11 ?29
3.0
16.5
19.5
20.0
8.00
 1777 (+34)
28 
Thomas Bryn1
2023
2008
Molde =17 +34 =23 -13 =31 =29 ?26
3.0
16.0
19.0
21.5
8.75
 1728 (-34)
29 
Christian Laverton1
1381
Trondheimstud -06 -35 =43 +46 +32 =28 ?27
3.0
15.5
17.5
19.0
6.50
 1712 (+35)
30 
Roar Ulvnes1
1790
1969
Nordstrand -32 +40 +44 -01 -27 +37 ?22
3.0
15.5
17.5
19.0
5.50
 1820 ( +6)
31 
Thomas Pronstad1
1844
Trondheimstud +48 -21 -24 +39 =28 =22 ?18
3.0
15.5
17.5
18.0
5.50
 1790 ( -7)
32 
Alexander R Flaata1
1960
2073
Black Knights +30 =10 -02 -05 -29 +44 ?34
2.5
19.5
22.0
23.5
6.50
 1855 (-11)
33 
Andreas K Hindenes1
1450
1628
Masfjorden +12 -13 -14 +36 -10 =34 ?20
2.5
18.0
20.5
23.0
7.75
 1786 (+46)
34 
Timmie Nygaard1
1547
1843
Porsgrunn =16 -28 -40 =25 +35 =33 ?32
2.5
14.5
17.0
19.0
7.00
 1667 (+23)
35 
Gunnar Bue1
1535
1785
Tønsberg -20 +29 -18 =43 -34 -36 +WO
2.5
14.5
16.5
16.5
4.00
 1436 (-14)
36 
Maria Pitz Jacobsen1
1686
1849
Nordstrand -13 -12 +45 -33 =44 +35 ?37
2.5
14.5
16.0
17.5
4.75
 1671 ( -4)
37 
Pål Skogli1
1634
Gjøvik -07 +46 -11 -06 +43 -30 ?36
2.0
18.0
20.0
21.5
3.50
 1618 ( -2)
38 
Øystein Aagedal Skage1
1648
Bergens =22 -04 =39 +44 -16 -18 ?41
2.0
16.5
18.5
20.0
4.00
 1746 (+11)
39 
Bjarne Undheim1
1528
OSS =15 -02 =38 -31 +47 -25 ?42
2.0
16.5
18.5
19.5
3.75
 1657 (+16)
40 
Even Thingstad1
1750
1882
Hønefoss -10 -30 +34 +47 -23 -26 ?43
2.0
15.5
17.5
18.5
3.50
 1662 (-25)
41 
Carl Christian Aarnes1
1658
Nordstrand -05 +45 -17 -19 -42 +47 ?38
2.0
15.5
17.0
18.0
2.50
 1657 ( -7)
42 
Atle Larsen1
1301
Stavanger -19 -14 +46 -26 +41 -24 ?39
2.0
15.0
17.0
18.5
3.50
 1635 (+38)
43 
Andrei Olsen1
1476
1776
Akademisk -08 -24 =29 =35 -37 +WO ?40
2.0
14.5
16.5
16.5
2.75
 1405 ( -9)
44 
Jan B. Wilsbeck1
1807
1955
OSS +46 -07 -30 -38 =36 -32 ?45
1.5
14.0
15.5
17.0
2.75
 1548 (-41)
45 
Mojtaba Ershadi1
1717
1911 -01 -41 -36 +WO -25 =46 ?44
1.5
14.0
15.5
15.5
0.75
 1366 (-39)
46 
Jathavan Suntharalingam1
1498
OSS -44 -37 -42 -29 +WO =45 ?47
1.5
10.0
11.0
11.0
0.75
 1202 (-45)
47 
Geir O Aagedal1
1572
Bergens -26 -18 +WO -40 -39 -41 ?46
1.0
12.5
14.0
14.0
0.00
 1312 (-31)
48 
Jan Rune Moberg1
1461
1756
Follo -31 =27 ??? ??? ??? ??? ???
0.5
6.0
6.0
6.0
1.50
 1564 ( +4)
Hvite partier står med fet skrift.
TurneringsService 6.0

Det åpne NM runde 6 (Gruppe B)

04.apr.2007 @ 23:23
Karim Ali tok sin sjette strake seier i Det åpne NM gruppe B, og har dermed vunnet en runde før slutt. Gratulerer!

Stillingen etter seks runder (med oppsett for sjuende og siste runde):

PlNavnKln-Eloi-EloKlubbResultaterPoengMonrad-2Monrad-1MonradBergerPrestasjon
Karim Ali2
1540
Fribonden +21 +20 +11 W14 +04 +07 ?02
6.0
18.0
20.0
22.0
17.50
 1604 (+21)
Jo Kristian Løberg3
1296
OSS -17 +25 =07 +12 +05 +09 ?01
4.5
20.0
22.5
23.5
13.25
 1321 (+23)
Konstantin Govatsmark3
1346
Akademisk +24 +12 =06 -04 +08 +11 ?05
4.5
18.5
21.5
23.0
13.00
 1370 ( +5)
Daniel Sandvik5
1287
Bergens +15 =05 +17 +03 -01 =06 ?08
4.0
22.0
25.0
27.5
14.00
 1352 (+16)
Jens Hjorth Kjølberg4
1245
1911 +19 =04 +18 =06 -02 +13 ?03
4.0
20.0
22.5
25.0
12.00
 1271 (+19)
Mark Akali5  +20 +17 =03 =05 =11 =04 ?07
4.0
19.0
21.5
23.5
12.25
 1344 (+1344)
Frode Høva2
1588
Follo +08 -13 =02 +18 +10 -01 ?06
3.5
21.5
24.5
27.0
11.75
 1302 (-30)
Håvard Børresen4
1042
OSS -07 +15 +22 =09 -03 +17 ?04
3.5
18.5
21.0
23.0
9.25
 1192 (+31)
Morgan Henriksen3
1297
Fredriksstad +22 -14 +16 =08 +20 -02 ?10
3.5
17.5
19.5
21.5
8.75
 1197 ( -8)
10 
Anders Paulshus4
1191
Akademisk -14 =19 +25 +24 -07 W20 ?09
3.5
14.5
16.0
17.0
5.75
 1061 ( -7)
11 
Tor Botheim4
1278
1911 +16 =18 -01 +13 =06 -03 ?15
3.0
20.5
23.5
26.0
9.25
 1247 ( -5)
12 
Aryan Tari4
1183
Asker W26 -03 =24 -02 +19 =16 ?17
3.0
17.0
18.5
18.5
4.75
 0946 (-37)
13 
Henning Arendt Knudsen3
1267
Akademisk +23 +07 -14 -11 +15 -05 ?16
3.0
16.5
19.5
21.5
8.50
 1211 ( +0)
14 
Tore Heggum5Lillestrøm +10 +09 +13 w01 ??? ??? ???
3.0
16.0
16.0
16.0
10.00
 1651 (+1651)
15 
Anders Tofte5
943
Stavanger -04 -08 +23 +21 -13 +22 ?11
3.0
15.5
17.5
19.5
6.00
 0929 ( -1)
16 
Joakim S Misund5
887
1911 -11 +23 -09 =17 +24 =12 ?13
3.0
15.0
17.0
18.5
6.25
 1040 (+34)
17 
Harald Hansen5
954
Akademisk +02 -06 -04 =16 +18 -08 ?12
2.5
19.0
22.0
24.5
8.50
 1115 (+22)
18 
Raksha Rathan4
1103
OSS +25 =11 -05 -07 -17 +21 ?19
2.5
15.5
17.5
18.5
4.50
 0986 (-22)
19 
Gregor Taube5
588
1911 -05 =10 -20 +25 -12 +24 ?18
2.5
15.0
16.5
17.5
4.25
 0988 (+46)
20 
Anders Rundgren4
1176
Trondheimstud -06 -01 +19 +22 -09 w10 ???
2.0
19.5
21.5
21.5
4.50
 1030 (-12)
21 
Sherington Amarapala5
693
Lørenskog -01 -22 +WO -15 +25 -18 ?23
2.0
15.5
16.5
16.5
1.00
 0714 (-13)
22 
Jarani Suntharalingam5
683
OSS -09 +21 -08 -20 +23 -15 ?24
2.0
14.0
16.0
17.5
4.00
 0825 (+17)
23 
Erik Botheim5
554
1911 -13 -16 -15 +WO -22 +25 ?21
2.0
13.0
14.0
14.0
1.00
 0616 ( -2)
24 
Stian Johansen5
976
Fredriksstad -03 +WO =12 -10 -16 -19 ?22
1.5
16.5
18.5
18.5
1.50
 0673 (-45)
25 
Kjell Nygaard5Porsgrunn -18 -02 -10 -19 -21 -23 +WO
1.0
15.0
17.0
17.0
0.00
 0509 (+509)
26 
Johan Salomon 
556
Nordstrand w12 ??? ??? ??? ??? ??? ???
0.0
3.0
3.0
3.0
0.00
 0000 (-556)
Hvite partier står med fet skrift.
TurneringsService 6.0

Det åpne NM runde 5 (gruppe A)

04.apr.2007 @ 00:13
Inge Skrondal vant mot Fredrik A Lindsøe i femte runde av Det åpne NM gruppe A, og er dermed halvpoenget foran resten av feltet. Med seier mot Sjur Ferkingstad i morgen vil det se meget lyst ut for Skrondal. Med remis eller seier for Ferkingstad vil det være helt åpent hvem som vinner årets Åpne NM.

Stillingen etter fem av sju runder (med oppsett for runde seks):

PlNavnKln-Eloi-EloKlubbResultaterPoengMonrad-2Monrad-1MonradBerger
Inge Sandstad SkrondalM
2112
2157
Akademisk +23 +31 +13 =06 +02 ?04
4.5
14.5
17.0
19.0
13.25
Fredrik Aunan Lindsøe1
1856
1955
NTG +32 +42 +12 +03 -01 ?05
4.0
15.5
17.5
19.0
10.50
Johannes Kvisla1
2126
2134
NTG +08 +21 +14 -02 +11 ?06
4.0
14.0
17.0
20.0
12.50
Sjur FerkingstadM
2128
2220
Sevland +45 =07 =17 +35 +14 ?01
4.0
14.0
16.0
17.0
9.25
Lars Kjølberg1
1997
2062
1911 =30 +33 +40 =11 +12 ?02
4.0
12.0
14.0
15.5
9.00
Nikolas Axel MellemM
2102
2139
Våler =18 +34 +07 =01 =10 ?03
3.5
15.5
18.5
20.5
11.00
Hallvard V ÅdnøyM
2300
2294
Moss +44 =04 -06 +40 +24 ?10
3.5
13.5
15.0
16.0
7.00
Jarle Nilsen1
1762
1900
Porsgrunn -03 +36 +29 =20 +28 ?09
3.5
12.5
14.5
16.5
7.50
Anita Grønnestad1
1827
2100
Bergens +27 -11 =15 +32 +23 ?08
3.5
12.0
14.5
16.5
8.50
10 
Anders G Hagen1
1865
1965
Våler =33 +30 =11 +28 =06 ?07
3.5
12.0
14.0
16.0
8.25
11 
Katrine Tjølsen1
1903
2065
Bergens +41 +09 =10 =05 -03 ?20
3.0
15.0
18.0
19.5
8.75
12 
Helge E Theting1
1892
Kragerø +39 +19 -02 +17 -05 ?18
3.0
14.0
17.0
19.0
8.00
13 
Jørn Snellingen1
1817
1945
Black Knights +22 +26 -01 =16 =19 ?17
3.0
13.5
16.5
19.0
8.50
14 
Sondre Waage Tofte1
2009
2017
Stavanger +43 +29 -03 +25 -04 ?15
3.0
13.5
15.5
17.0
6.00
15 
Levi Andre Tallaksen1
1845
2022
Porsgrunn =38 =16 =09 =22 +34 ?14
3.0
12.5
14.5
16.5
7.75
16 
Joachim B Nilsen1
1777
1949
Bergens =25 =15 +44 =13 =20 ?21
3.0
12.0
14.5
15.5
6.75
17 
Lars Even AndersenM
2200
2244
Black Knights +37 =40 =04 -12 +29 ?13
3.0
12.0
14.0
15.5
6.75
18 
Hogir Talat1
1712
Fredriksstad =06 =24 =25 =23 +37 ?12
3.0
11.5
14.0
16.0
7.50
19 
Dag SødtholtM
2009
SOSS +28 -12 +32 =24 =13 ?22
3.0
11.5
13.5
15.5
6.75
20 
Kjetil Strand1
1854
2069
Asker -29 +43 +31 =08 =16 ?11
3.0
11.5
13.5
15.0
6.75
21 
Yerazik Khachatourian1
1954
2058
Molde +36 -03 -24 +44 +31 ?16
3.0
11.5
13.5
14.5
5.00
22 
Kenneth Einarsen1
1636
Akademisk -13 =48 +30 =15 +35 ?19
3.0
11.0
13.0
13.5
5.75
23 
Anders Hobber1
1762
1931
Porsgrunn -01 +46 +41 =18 -09 ?34
2.5
13.0
14.5
15.5
4.00
24 
Ørnulf StubberudM
2182
2196
OSS =34 =18 +21 =19 -07 ?26
2.5
12.5
15.0
17.0
7.00
25 
Thomas Bryn1
2023
2008
Molde =16 +38 =18 -14 =26 ?27
2.5
11.5
14.0
16.0
6.25
26 
Thomas Pronstad1
1844
Trondheimstud +48 -13 -28 +33 =25 ?24
2.5
10.0
12.0
12.5
3.75
27 
Christian Laverton1
1381
Trondheimstud -09 -41 =39 +47 +40 ?25
2.5
9.5
11.0
12.0
3.50
28 
Janos Szalai1
1784
Akademisk -19 +39 +26 -10 -08 ?36
2.0
12.5
14.5
16.5
4.50
29 
Andreas K Hindenes1
1450
1628
Masfjorden +20 -14 -08 +43 -17 ?38
2.0
12.5
14.5
16.0
4.50
30 
Bård Fjellengen1
1741
1904
Sarpsborg =05 -10 -22 =38 +45 ?33
2.0
12.5
14.5
15.5
4.00
31 
Espen Haugstad1
1906
2015
Sandnes +46 -01 -20 +36 -21 ?37
2.0
12.5
14.5
15.5
3.00
31 
Pål Skogli1
1634
Gjøvik -02 +47 -19 -09 +39 ?35
2.0
12.5
14.5
15.5
3.00
33 
Bjarne Undheim1
1528
OSS =10 -05 =34 -26 +46 ?30
2.0
12.0
14.0
15.0
3.75
34 
Øystein Aagedal Skage1
1648
Bergens =24 -06 =33 +42 -15 ?23
2.0
11.5
13.5
15.0
3.75
35 
Roar Ulvnes1
1790
1969
Nordstrand -40 +37 +42 -04 -22 ?32
2.0
11.0
12.5
14.0
3.50
36 
Atle Larsen1
1301
Stavanger -21 -08 +47 -31 +44 ?28
2.0
10.5
11.5
12.5
2.00
37 
Even Thingstad1
1750
1882
Hønefoss -17 -35 +38 +46 -18 ?31
2.0
10.0
12.0
13.0
3.00
38 
Timmie Nygaard1
1547
1843
Porsgrunn =15 -25 -37 =30 +41 ?29
2.0
9.5
11.5
13.0
4.00
39 
Andrei Olsen1
1476
1776
Akademisk -12 -28 =27 =41 -32 +WO
2.0
9.5
11.0
11.0
2.00
40 
Alexander R Flaata1
1960
2073
Black Knights +35 =17 -05 -07 -27 ?42
1.5
13.0
15.0
16.5
3.50
41 
Gunnar Bue1
1535
1785
Tønsberg -11 +27 -23 =39 -38 ?43
1.5
10.0
12.0
13.5
3.50
42 
Jan B. Wilsbeck1
1807
1955
OSS +47 -02 -35 -34 =43 ?40
1.5
9.5
11.0
12.0
1.75
42 
Maria Pitz Jacobsen1
1686
1849
Nordstrand -14 -20 +45 -29 =42 ?41
1.5
9.5
11.0
12.0
1.75
44 
Carl Christian Aarnes1
1658
Nordstrand -07 +45 -16 -21 -36 ?46
1.0
11.5
12.5
13.5
1.00
45 
Mojtaba Ershadi1
1717
1911 -04 -44 -43 +WO -30 ?47
1.0
8.5
9.5
9.5
0.00
45 
Geir O Aagedal1
1572
Bergens -31 -23 +WO -37 -33 ?44
1.0
8.5
9.5
9.5
0.00
47 
Jathavan Suntharalingam1
1498
OSS -42 -32 -36 -27 +WO ?45
1.0
8.0
9.0
9.0
0.00
48 
Jan Rune Moberg1
1461
1756
Follo -26 =22 ??? ??? ??? ???
0.5
5.5
5.5
5.5
1.50
Hvite partier står med fet skrift.
TurneringsService 6.0

Det åpne NM runde 5 (gruppe B)

04.apr.2007 @ 00:07
Karim Ali har tatt fem strake i gruppe B av det åpne NM, og ser ut til å gå mot en klar seier. Med seier i sjette runde mot Frode Høva, vil saken være biff. Med seier til Høva vil ingenting være avgjort.

Stillingen etter fem av sju runder (med oppsett for runde seks):

PlNavnKln-Eloi-EloKlubbResultaterPoengMonrad-2Monrad-1MonradBerger
Karim Ali2
1540
Fribonden +19 +17 +08 W09 +02 ?03
5.0
13.0
15.0
17.0
13.50
Daniel Sandvik5
1287
Bergens +18 =10 +12 +05 -01 ?04
3.5
15.0
17.5
19.5
9.50
Frode Høva2
1588
Follo +13 -11 =06 +21 +16 ?01
3.5
14.0
16.5
18.0
8.25
Mark Akali5  +17 +12 =05 =10 =08 ?02
3.5
13.0
15.5
17.5
9.25
Konstantin Govatsmark3
1346
Akademisk +22 +15 =04 -02 +13 ?08
3.5
12.5
15.0
16.5
8.25
Jo Kristian Løberg3
1296
OSS -12 +25 =03 +15 +10 ?07
3.5
12.5
15.0
15.0
7.25
Morgan Henriksen3
1297
Fredriksstad +20 -09 +14 =13 +17 ?06
3.5
11.5
13.5
15.5
7.75
Tor Botheim4
1278
1911 +14 =21 -01 +11 =04 ?05
3.0
15.0
17.5
19.0
8.00
Tore Heggum5Lillestrøm +16 +07 +11 w01 ??? ???
3.0
14.0
14.0
14.0
9.00
10 
Jens Hjorth Kjølberg4
1245
1911 +23 =02 +21 =04 -06 ?11
3.0
13.5
15.0
16.5
6.50
11 
Henning Arendt Knudsen3
1267
Akademisk +24 +03 -09 -08 +18 ?10
3.0
12.5
14.5
15.5
6.50
12 
Harald Hansen5
954
Akademisk +06 -04 -02 =14 +21 ?13
2.5
13.0
15.5
17.0
6.25
13 
Håvard Børresen4
1042
OSS -03 +18 +20 =07 -05 ?12
2.5
13.0
15.0
17.0
5.75
14 
Joakim S Misund5
887
1911 -08 +24 -07 =12 +22 ?15
2.5
11.5
13.0
14.0
3.75
15 
Aryan Tari4
1183
Asker W26 -05 =22 -06 +23 ?14
2.5
11.0
12.5
12.5
2.25
16 
Anders Paulshus4
1191
Akademisk -09 =23 +25 +22 -03 ?17
2.5
10.0
11.5
11.5
2.25
17 
Anders Rundgren4
1176
Trondheimstud -04 -01 +23 +20 -07 ?16
2.0
14.5
16.5
18.0
3.50
18 
Anders Tofte5
943
Stavanger -02 -13 +24 +19 -11 ?20
2.0
11.0
13.0
14.0
3.00
19 
Sherington Amarapala5
693
Lørenskog -01 -20 +WO -18 +25 ?21
2.0
10.5
10.5
10.5
0.00
20 
Jarani Suntharalingam5
683
OSS -07 +19 -13 -17 +24 ?18
2.0
10.0
12.0
13.0
3.00
21 
Raksha Rathan4
1103
OSS +25 =08 -10 -03 -12 ?19
1.5
12.0
14.0
14.0
1.50
22 
Stian Johansen5
976
Fredriksstad -05 +WO =15 -16 -14 ?23
1.5
11.0
12.5
12.5
1.25
23 
Gregor Taube5
588
1911 -10 =16 -17 +25 -15 ?22
1.5
10.0
11.5
11.5
1.25
24 
Erik Botheim5
554
1911 -11 -14 -18 +WO -20 ?25
1.0
9.5
9.5
9.5
0.00
25 
Kjell Nygaard5Porsgrunn -21 -06 -16 -23 -19 ?24
0.0
9.5
11.0
12.0
0.00
26 
Johan Salomon 
556
Nordstrand w15 ??? ??? ??? ??? ???
0.0
2.5
2.5
2.5
0.00
Hvite partier står med fet skrift.
TurneringsService 6.0

Det åpne NM runde 4 (Gruppe A)

03.apr.2007 @ 16:04

Resultatliste etter fjerde runde av Det åpne NM gruppe A (med oppsett for runde 5):

PlNavnKln-Eloi-EloKlubbResultaterPoengMonrad-2Monrad-1MonradBerger
Fredrik Aunan Lindsøe1
1856
1955
NTG +36 +39 +04 +03 ?02
4.0
9.5
10.5
11.5
8.00
Inge Sandstad SkrondalM
2112
2157
Akademisk +14 +24 +11 =06 ?01
3.5
9.5
12.0
14.0
8.50
Johannes Kvisla1
2126
2134
NTG +15 +27 +07 -01 ?05
3.0
10.0
12.5
14.5
7.50
Helge E Theting1
1892
Kragerø +42 +13 -01 +21 ?10
3.0
9.5
11.5
12.5
5.50
Katrine Tjølsen1
1903
2065
Bergens +34 +16 =08 =10 ?03
3.0
9.0
11.5
13.0
7.00
Nikolas Axel MellemM
2102
2139
Våler =20 +26 +12 =02 ?08
3.0
9.0
11.0
13.0
7.25
Sondre Waage Tofte1
2009
2017
Stavanger +40 +22 -03 +25 ?09
3.0
8.0
10.0
11.0
5.00
Anders G Hagen1
1865
1965
Våler =37 +38 =05 +23 ?06
3.0
8.0
9.0
10.0
5.00
Sjur FerkingstadM
2128
2220
Sevland +46 =12 =21 +29 ?07
3.0
7.5
9.5
10.5
5.25
10 
Lars Kjølberg1
1997
2062
1911 =38 +37 +33 =05 ?04
3.0
7.5
8.5
9.5
4.50
11 
Jørn Snellingen1
1817
1945
Black Knights +30 +31 -02 =18 ?13
2.5
8.5
10.5
12.5
5.25
12 
Hallvard V ÅdnøyM
2300
2294
Moss +41 =09 -06 +33 ?17
2.5
8.5
10.0
11.0
4.00
13 
Dag SødtholtM
2009
SOSS +23 -04 +36 =17 ?11
2.5
8.0
10.0
11.0
4.25
14 
Anders Hobber1
1762
1931
Porsgrunn -02 +44 +34 =20 ?16
2.5
8.0
9.5
10.5
3.50
15 
Jarle Nilsen1
1762
1900
Porsgrunn -03 +43 +22 =19 ?23
2.5
7.5
9.5
10.5
4.25
16 
Anita Grønnestad1
1827
2100
Bergens +35 -05 =28 +36 ?14
2.5
7.5
9.0
10.0
3.50
17 
Ørnulf StubberudM
2182
2196
OSS =26 =20 +27 =13 ?12
2.5
7.0
9.0
11.0
5.25
18 
Joachim B Nilsen1
1777
1949
Bergens =25 =28 +41 =11 ?19
2.5
7.0
9.0
10.0
4.25
18 
Kjetil Strand1
1854
2069
Asker -22 +40 +24 =15 ?18
2.5
7.0
9.0
10.0
4.25
20 
Hogir Talat1
1712
Fredriksstad =06 =17 =25 =14 ?32
2.0
8.0
10.0
12.0
5.00
21 
Lars Even AndersenM
2200
2244
Black Knights +32 =33 =09 -04 ?22
2.0
8.0
10.0
11.5
4.25
22 
Andreas K Hindenes1
1450
1628
Masfjorden +19 -07 -15 +40 ?21
2.0
8.0
10.0
11.0
3.50
23 
Janos Szalai1
1784
Akademisk -13 +42 +31 -08 ?15
2.0
8.0
10.0
11.0
3.00
24 
Espen Haugstad1
1906
2015
Sandnes +44 -02 -19 +43 ?27
2.0
8.0
9.0
10.0
2.00
25 
Thomas Bryn1
2023
2008
Molde =18 +45 =20 -07 ?31
2.0
7.5
9.5
10.5
3.25
26 
Øystein Aagedal Skage1
1648
Bergens =17 -06 =37 +39 ?28
2.0
7.5
8.5
9.5
2.75
27 
Yerazik Khachatourian1
1954
2058
Molde +43 -03 -17 +41 ?24
2.0
7.5
8.5
9.5
2.00
28 
Levi Andre Tallaksen1
1845
2022
Porsgrunn =45 =18 =16 =30 ?26
2.0
7.0
9.0
10.0
4.00
29 
Roar Ulvnes1
1790
1969
Nordstrand -33 +32 +39 -09 ?30
2.0
7.0
8.5
9.5
3.00
30 
Kenneth Einarsen1
1636
Akademisk -11 =48 +38 =28 ?29
2.0
6.5
7.5
8.0
2.25
31 
Thomas Pronstad1
1844
Trondheimstud +48 -11 -23 +37 ?25
2.0
6.5
7.5
8.0
1.50
32 
Even Thingstad1
1750
1882
Hønefoss -21 -29 +45 +44 ?20
2.0
6.0
7.0
8.0
2.00
33 
Alexander R Flaata1
1960
2073
Black Knights +29 =21 -10 -12 ?35
1.5
7.5
9.5
11.0
3.00
34 
Gunnar Bue1
1535
1785
Tønsberg -05 +35 -14 =42 ?45
1.5
7.0
8.0
9.0
2.00
35 
Christian Laverton1
1381
Trondheimstud -16 -34 =42 +47 ?33
1.5
5.5
6.5
7.5
1.50
36 
Pål Skogli1
1634
Gjøvik -01 +47 -13 -16 ?42
1.0
9.0
10.0
11.0
1.00
37 
Bjarne Undheim1
1528
OSS =08 -10 =26 -31 ?44
1.0
8.0
10.0
11.0
2.50
38 
Bård Fjellengen1
1741
1904
Sarpsborg =10 -08 -30 =45 ?46
1.0
8.0
9.0
10.0
2.00
39 
Jan B. Wilsbeck1
1807
1955
OSS +47 -01 -29 -26 ?40
1.0
8.0
9.0
10.0
1.00
40 
Maria Pitz Jacobsen1
1686
1849
Nordstrand -07 -19 +46 -22 ?39
1.0
7.5
8.5
9.5
1.00
41 
Carl Christian Aarnes1
1658
Nordstrand -12 +46 -18 -27 ?43
1.0
7.0
8.0
9.0
1.00
42 
Andrei Olsen1
1476
1776
Akademisk -04 -23 =35 =34 ?36
1.0
6.5
8.0
9.0
1.50
43 
Atle Larsen1
1301
Stavanger -27 -15 +47 -24 ?41
1.0
6.5
7.5
8.5
1.00
44 
Geir O Aagedal1
1572
Bergens -24 -14 +WO -32 ?37
1.0
6.5
7.5
7.5
0.00
45 
Timmie Nygaard1
1547
1843
Porsgrunn =28 -25 -32 =38 ?34
1.0
6.0
7.5
8.5
1.50
46 
Mojtaba Ershadi1
1717
1911 -09 -41 -40 +WO ?38
1.0
5.0
6.0
6.0
0.00
47 
Jathavan Suntharalingam1
1498
OSS -39 -36 -43 -35 +WO
1.0
3.5
4.5
4.5
0.00
48 
Jan Rune Moberg1
1461
1756
Follo -31 =30 ??? ??? ???
0.5
4.0
4.0
4.0
1.00
Hvite partier står med fet skrift.
TurneringsService 6.0


Det åpne NM runde 4 (gruppe B)

03.apr.2007 @ 16:00
Resultatliste etter fjerde runde av Det åpne NM gruppe B (med oppsett for runde 5):

PlNavnKln-Eloi-EloKlubbResultaterPoengMonrad-2Monrad-1MonradBerger
Karim Ali2
1540
 Fribonden +23 +13 +07 W03 ?02
4.0
9.0
11.0
12.0
8.50
Daniel Sandvik5
1287
 Bergens +15 =04 +16 +06 ?01
3.5
9.5
11.5
13.0
7.50
Tore Heggum5  Lillestrøm +12 +10 +14 w01 ???
3.0
9.0
11.0
11.0
7.00
Jens Hjorth Kjølberg4
1245
 1911 +18 =02 +17 =05 ?11
3.0
9.0
10.5
12.0
6.25
Mark Akali5    +13 +16 =06 =04 ?07
3.0
8.0
10.0
11.5
6.25
Konstantin Govatsmark3
1346
 Akademisk +20 +21 =05 -02 ?09
2.5
9.0
10.5
12.0
4.50
Tor Botheim4
1278
 1911 +19 =17 -01 +14 ?05
2.5
9.0
10.5
12.0
4.25
Frode Høva2
1588
 Follo +09 -14 =11 +17 ?12
2.5
7.5
9.5
11.0
5.25
Håvard Børresen4
1042
 OSS -08 +15 +22 =10 ?06
2.5
7.5
9.5
10.5
4.25
10 
Morgan Henriksen3
1297
 Fredriksstad +22 -03 +19 =09 ?13
2.5
7.5
9.0
10.0
3.75
11 
Jo Kristian Løberg3
1296
 OSS -16 +25 =08 +21 ?04
2.5
7.0
8.5
8.5
2.75
12 
Anders Paulshus4
1191
 Akademisk -03 =18 +25 +20 ?08
2.5
7.0
8.5
8.5
2.25
13 
Anders Rundgren4
1176
 Trondheimstud -05 -01 +18 +22 ?10
2.0
9.5
11.0
12.0
2.50
14 
Henning Arendt Knudsen3
1267
 Akademisk +24 +08 -03 -07 ?15
2.0
8.0
10.0
11.0
3.50
15 
Anders Tofte5
943
 Stavanger -02 -09 +24 +23 ?14
2.0
8.0
9.0
10.0
2.00
16 
Harald Hansen5
954
 1911 +11 -05 -02 =19 ?17
1.5
9.0
10.5
12.0
3.25
17 
Raksha Rathan4
1103
 OSS +25 =07 -04 -08 ?16
1.5
8.0
9.5
9.5
1.25
18 
Gregor Taube5
588
 1911 -04 =12 -13 +25 ?21
1.5
7.5
9.0
9.0
1.25
19 
Joakim S Misund5
887
 1911 -07 +24 -10 =16 ?20
1.5
6.5
8.0
9.0
1.75
20 
Stian Johansen5
976
 Fredriksstad -06 +WO =21 -12 ?19
1.5
6.5
8.0
8.0
0.75
20 
Aryan Tari4
1183
 Asker W26 -06 =20 -11 ?18
1.5
6.5
8.0
8.0
0.75
22 
Jarani Suntharalingam5
683
 OSS -10 +23 -09 -13 ?24
1.0
7.0
8.0
9.0
1.00
23 
Sherington Amarapala5
693
 Lørenskog -01 -22 +WO -15 ?25
1.0
7.0
7.0
7.0
0.00
24 
Erik Botheim5
554
 1911 -14 -19 -15 +WO ?22
1.0
5.5
6.5
6.5
0.00
25 
Kjell Nygaard5  Porsgrunn -17 -11 -12 -18 ?23
0.0
6.5
8.0
9.0
0.00
26 
Johan Salomon 
556
 Nordstrand w21 ??? ??? ??? ???
0.0
1.5
1.5
1.5
0.00
Hvite partier står med fet skrift.
TurneringsService 6.0

Det åpne NM runde 2 og 3 (Gruppe A)

02.apr.2007 @ 22:39
Under stillingen i gruppe A etter tre av sju runder av Det åpne NM (med oppsett for runde 4). Jeg merker meg at Hallvard Ådnøy bare klarte et halvpoeng i dagens dobbeltrunde. Dermed er det vel Johannes Kvisla og Inge Skrondal som akkurat nå er de største favorittene.

Her er resultatlisten turneringsleder Henrik Sjøl har sendt meg: 

PlNavnKln-Eloi-EloKlubbResultaterPoengMonrad-2Monrad-1MonradBerger
Johannes Kvisla1
2126
2134
NTG +10 +29 +09 ?02
3.0
5.0
7.0
8.0
5.00
Fredrik Aunan Lindsøe 
1856
1955
NTG +28 +31 +07 ?01
3.0
5.0
6.0
7.0
4.00
Inge Sandstad SkrondalM
2112
2157
Akademisk +11 +30 +08 ?05
3.0
4.5
6.5
7.5
5.00
Katrine Tjølsen1
1903
2065
Bergens +34 +25 =12 ?06
2.5
4.5
6.0
7.0
3.50
Nikolas Axel MellemM
2102
2139
Våler =22 +32 +24 ?03
2.5
4.5
6.0
7.0
3.25
Lars Kjølberg1
1997
2062
1911 =43 +33 +23 ?04
2.5
4.0
5.0
5.5
2.75
Helge E Theting1
1892
 Kragerø +44 +13 -02 ?15
2.0
5.0
7.0
7.5
2.50
Jørn Snellingen1
1817
1945
Black Knights +27 +37 -03 ?16
2.0
5.0
6.5
7.5
2.50
Sondre Waage Tofte 
2009
2017
Stavanger +36 +35 -01 ?17
2.0
5.0
6.0
7.0
2.00
10 
Jarle Nilsen2
1762
1900
Porsgrunn -01 +41 +35 ?21
2.0
5.0
6.0
7.0
2.00
11 
Anders Hobber1
1762
1931
Porsgrunn -03 +42 +34 ?22
2.0
4.5
5.5
6.5
2.00
12 
Anders G Hagen1
1865
1965
Våler =33 +43 =04 ?18
2.0
4.5
5.5
6.0
2.25
13 
Dag SødtholtM
2009
 SOSS +18 -07 +28 ?19
2.0
4.0
6.0
7.0
3.00
14 
Sjur FerkingstadM
2128
2220
Sevland +40 =24 =15 ?20
2.0
4.0
5.5
6.5
2.75
15 
Lars Even AndersenM
2200
2244
Black Knights +38 =23 =14 ?07
2.0
4.0
5.5
6.5
2.75
16 
Joachim B Nilsen1
1777
1949
Bergens =17 =26 +39 ?08
2.0
4.0
5.5
6.5
2.75
17 
Thomas Bryn1
2023
2008
Molde =16 +45 =22 ?09
2.0
4.0
5.5
6.0
2.25
18 
Janos Szalai 
1784
 Akademisk -13 +44 +37 ?12
2.0
4.0
5.0
5.5
1.50
19 
Ørnulf StubberudM
2182
2196
OSS =32 =22 +29 ?13
2.0
3.5
4.5
5.5
2.25
20 
Roar Ulvnes1
1790
1969
Nordstrand -23 +38 +31 ?14
2.0
3.5
4.5
5.5
2.00
21 
Kjetil Strand1
1854
2069
Asker -35 +36 +30 ?10
2.0
3.0
4.0
5.0
2.00
22 
Hogir Talat1
1712
 Fredriksstad =05 =19 =17 ?11
1.5
4.5
6.5
8.5
3.25
23 
Alexander R Flaata1
1960
2073
Black Knights +20 =15 -06 ?24
1.5
4.5
6.5
8.0
3.00
24 
Hallvard V ÅdnøyM
2300
2294
Moss +39 =14 -05 ?23
1.5
4.5
6.0
7.0
2.00
25 
Anita Grønnestad1
1827
2100
Bergens +46 -04 =26 ?28
1.5
4.0
5.0
5.5
1.25
26 
Levi Andre Tallaksen1
1845
2022
Porsgrunn =45 =16 =25 ?27
1.5
3.5
5.0
5.5
2.00
27 
Kenneth Einarsen2
1636
 Akademisk -08 =47 +43 ?26
1.5
3.5
4.0
4.5
0.75
28 
Pål Skogli2
1634
 Gjøvik -02 +48 -13 ?25
1.0
5.0
6.5
6.5
0.00
29 
Yerazik Khachatourian1
1954
2058
Molde +41 -01 -19 ?39
1.0
5.0
6.0
7.0
1.00
30 
Espen Haugstad1
1906
2015
Sandnes +42 -03 -21 ?41
1.0
5.0
6.0
7.0
1.00
31 
Jan B. Wilsbeck 
1807
1955
OSS +48 -02 -20 ?32
1.0
5.0
6.0
6.0
0.00
32 
Øystein Aagedal Skage2
1648
 Bergens =19 -05 =33 ?31
1.0
4.5
5.5
6.5
1.50
33 
Bjarne Undheim2
1528
 OSS =12 -06 =32 ?37
1.0
4.5
5.5
6.5
1.50
34 
Gunnar Bue2
1535
1785
Tønsberg -04 +46 -11 ?44
1.0
4.5
5.0
5.5
0.50
35 
Andreas K Hindenes3
1450
1628
Masfjorden +21 -09 -10 ?36
1.0
4.0
6.0
7.0
2.00
36 
Maria Pitz Jacobsen2
1686
1849
Nordstrand -09 -21 +40 ?35
1.0
4.0
5.0
6.0
1.00
37 
Thomas Pronstad1
1844
 Trondheimstud +47 -08 -18 ?33
1.0
4.0
5.0
5.5
0.50
38 
Even Thingstad2
1750
1882
Hønefoss -15 -20 +45 ?42
1.0
4.0
5.0
5.5
0.50
39 
Carl Christian Aarnes2
1658
 Nordstrand -24 +40 -16 ?29
1.0
3.5
4.5
5.5
1.00
40 
Mojtaba Ershadi 
1717
 1911 -14 -39 -36 +WO
1.0
3.0
4.0
4.0
0.00
41 
Atle Larsen3
1301
 Stavanger -29 -10 +48 ?30
1.0
3.0
4.0
4.0
0.00
42 
Geir O Aagedal2
1572
 Bergens -30 -11 +WO ?38
1.0
3.0
4.0
4.0
0.00
43 
Bård Fjellengen2
1741
1904
Sarpsborg =06 -12 -27 ?45
0.5
4.5
6.0
6.5
1.25
44 
Andrei Olsen3
1476
1776
Akademisk -07 -18 =46 ?34
0.5
4.0
5.0
5.5
0.25
45 
Timmie Nygaard2
1547
1843
Porsgrunn =26 -17 -38 ?43
0.5
3.5
4.5
5.0
0.75
46 
Christian Laverton3
1381
 Trondheimstud -25 -34 =44 ?48
0.5
2.5
3.0
3.0
0.25
47 
Jan Rune Moberg2
1461
1756
Follo -37 =27 ??? ???
0.5
2.5
2.5
2.5
0.75
48 
Jathavan Suntharalingam3
1498
 OSS -31 -28 -41 ?46
0.0
2.0
3.0
3.5
0.00
Hvite partier står med fet skrift.
TurneringsService 6.0

Det åpne NM runde 2 og 3 (Gruppe B)

02.apr.2007 @ 22:35
Stillingen etter tredje runde i Det åpne NM, gruppe B (med oppsett for runde 4):

PlNavnKln-Eloi-EloKlubbResultaterPoengMonrad-2Monrad-1MonradBerger
Tore Heggum5  Lillestrøm +11 +07 +08 ?02
3.0
5.0
7.0
8.5
5.50
Karim Ali2
1540
 Fribonden +21 +17 +10 ?01
3.0
4.5
5.5
6.5
3.50
Konstantin Govatsmark3
1346
 Akademisk +14 +15 =05 ?06
2.5
5.0
6.5
8.0
4.25
Jens Hjorth Kjølberg4
1245
 1911 +24 =06 +13 ?05
2.5
5.0
6.5
7.0
3.25
Mark Akali5    +17 +18 =03 ?04
2.5
5.0
6.0
7.0
3.25
Daniel Sandvik5
1287
 Bergens +19 =04 +18 ?03
2.5
5.0
6.0
7.0
3.25
Morgan Henriksen3
1297
 Fredriksstad +20 -01 +22 ?09
2.0
5.0
6.0
7.0
2.00
Henning Arendt Knudsen3
1267
 Akademisk +23 +12 -01 ?10
2.0
4.5
6.0
7.0
2.50
Håvard Børresen4
1042
 OSS -12 +19 +20 ?07
2.0
3.5
4.5
5.5
2.00
10 
Tor Botheim4
1278
 1911 +22 =13 -02 ?08
1.5
5.0
6.5
7.5
1.75
11 
Anders Paulshus4
1191
 Akademisk -01 =24 +25 ?14
1.5
4.5
5.0
5.0
0.25
12 
Frode Høva2
1588
 Follo +09 -08 =16 ?13
1.5
4.0
5.5
7.0
2.75
13 
Raksha Rathan4
1103
 OSS +25 =10 -04 ?12
1.5
4.0
5.5
5.5
0.75
14 
Stian Johansen5
976
 Fredriksstad -03 +WO =15 ?11
1.5
4.0
5.5
5.5
0.75
15 
Aryan Tari4
1183
 Asker W26 -03 =14 ?16
1.5
4.0
5.5
5.5
0.75
16 
Jo Kristian Løberg3
1296
 OSS -18 +25 =12 ?15
1.5
3.0
4.0
4.0
0.75
17 
Anders Rundgren4
1176
 Trondheimstud -05 -02 +24 ?20
1.0
5.5
6.5
7.0
0.50
18 
Harald Hansen5
954
 1911 +16 -05 -06 ?22
1.0
5.0
6.5
7.5
1.50
19 
Anders Tofte5
943
 Stavanger -06 -09 +23 ?21
1.0
4.5
5.5
6.5
1.00
20 
Jarani Suntharalingam5
683
 OSS -07 +21 -09 ?17
1.0
4.0
5.0
6.0
1.00
21 
Sherington Amarapala5
693
 Lørenskog -02 -20 +WO ?19
1.0
4.0
5.0
5.0
0.00
22 
Joakim S Misund5
887
 1911 -10 +23 -07 ?18
1.0
3.5
4.5
5.5
1.00
23 
Erik Botheim5
554
 1911 -08 -22 -19 +WO
1.0
3.0
4.0
4.0
0.00
24 
Gregor Taube5
588
 1911 -04 =11 -17 ?25
0.5
4.0
5.0
5.0
0.75
25 
Kjell Nygaard5  Porsgrunn -13 -16 -11 ?24
0.0
3.0
4.5
5.0
0.00
26 
Johan Salomon 
556
 Nordstrand w15 ??? ??? ???
0.0
1.5
1.5
1.5
0.00
Hvite partier står med fet skrift.
TurneringsService 6.0

Det åpne NM runde 1 (Gruppe A)

01.apr.2007 @ 23:48
Her er gruppe A etter første runde (med oppsett for runde 2):

PlNavnKln-Eloi-EloKlubbResultaterPoengMonrad-2Monrad-1MonradBerger
Fredrik Aunan Lindsøe 
1856
1955
NTG +31 ?03
1.0
0.0
1.0
1.0
0.00
Dag SødtholtM
2009
SOSS +32 ?05
1.0
0.0
1.0
1.0
0.00
Jan B. Wilsbeck 
1807
1955
OSS +33 ?01
1.0
0.0
1.0
1.0
0.00
Hallvard V ÅdnøyM
2300
2294
Moss +34 ?06
1.0
0.0
1.0
1.0
0.00
Helge E Theting1
1892
Kragerø +35 ?02
1.0
0.0
1.0
1.0
0.00
Sjur FerkingstadM
2128
2220
Sevland +36 ?04
1.0
0.0
1.0
1.0
0.00
Thomas Pronstad1
1844
Trondheimstud +37 ?09
1.0
0.0
1.0
1.0
0.00
Lars Even AndersenM
2200
2244
Black Knights +38 ?10
1.0
0.0
1.0
1.0
0.00
Jørn Snellingen1
1817
1945
Black Knights +39 ?07
1.0
0.0
1.0
1.0
0.00
10 
Alexander R Flaata1
1960
2073
Black Knights +40 ?08
1.0
0.0
1.0
1.0
0.00
11 
Yerazik Khachatourian1
1954
2058
Molde +41 ?15
1.0
0.0
1.0
1.0
0.00
12 
Anita Grønnestad1
1827
2100
Bergens +42 ?18
1.0
0.0
1.0
1.0
0.00
13 
Sondre Waage Tofte 
2009
2017
Stavanger +43 ?14
1.0
0.0
1.0
1.0
0.00
14 
Andreas K Hindenes3
1450
1628
Masfjorden +44 ?13
1.0
0.0
1.0
1.0
0.00
15 
Johannes Kvisla1
2126
2134
NTG +45 ?11
1.0
0.0
1.0
1.0
0.00
16 
Espen Haugstad1
1906
2015
Sandnes +46 ?17
1.0
0.0
1.0
1.0
0.00
17 
Inge Sandstad SkrondalM
2112
2157
Akademisk +47 ?16
1.0
0.0
1.0
1.0
0.00
18 
Katrine Tjølsen1
1903
2065
Bergens +48 ?12
1.0
0.0
1.0
1.0
0.00
19 
Nikolas Axel MellemM
2102
2139
Våler =20 ?22
0.5
0.0
0.5
1.0
0.25
20 
Hogir Talat1
1712
Fredriksstad =19 ?21
0.5
0.0
0.5
1.0
0.25
21 
Ørnulf StubberudM
2182
2196
OSS =22 ?20
0.5
0.0
0.5
1.0
0.25
22 
Øystein Aagedal Skage2
1648
Bergens =21 ?19
0.5
0.0
0.5
1.0
0.25
23 
Bjarne Undheim2
1528
OSS =24 ?26
0.5
0.0
0.5
1.0
0.25
24 
Anders G Hagen1
1865
1965
Våler =23 ?25
0.5
0.0
0.5
1.0
0.25
25 
Bård Fjellengen2
1741
1904
Sarpsborg =26 ?24
0.5
0.0
0.5
1.0
0.25
26 
Lars Kjølberg1
1997
2062
1911 =25 ?23
0.5
0.0
0.5
1.0
0.25
27 
Levi Andre Tallaksen1
1845
2022
Porsgrunn =28 ?30
0.5
0.0
0.5
1.0
0.25
28 
Timmie Nygaard2
1547
1843
Porsgrunn =27 ?29
0.5
0.0
0.5
1.0
0.25
29 
Thomas Bryn1
2023
2008
Molde =30 ?28
0.5
0.0
0.5
1.0
0.25
30 
Joachim B Nilsen1
1777
1949
Bergens =29 ?27
0.5
0.0
0.5
1.0
0.25
31 
Pål Skogli2
1634
Gjøvik -01 ?33
0.0
0.0
1.0
1.0
0.00
32 
Janos Szalai 
1784
Akademisk -02 ?35
0.0
0.0
1.0
1.0
0.00
33 
Jathavan Suntharalingam3
1498
OSS -03 ?31
0.0
0.0
1.0
1.0
0.00
34 
Carl Christian Aarnes2
1658
Nordstrand -04 ?36
0.0
0.0
1.0
1.0
0.00
35 
Andrei Olsen3
1476
1776
Akademisk -05 ?32
0.0
0.0
1.0
1.0
0.00
36 
Mojtaba Ershadi 
1717
1911 -06 ?34
0.0
0.0
1.0
1.0
0.00
37 
Jan Rune Moberg2
1461
1756
Follo -07 ?39
0.0
0.0
1.0
1.0
0.00
38 
Even Thingstad2
1750
1882
Hønefoss -08 ?40
0.0
0.0
1.0
1.0
0.00
39 
Kenneth Einarsen2
1636
Akademisk -09 ?37
0.0
0.0
1.0
1.0
0.00
40 
Roar Ulvnes1
1790
1969
Nordstrand -10 ?38
0.0
0.0
1.0
1.0
0.00
41 
Atle Larsen3
1301
Stavanger -11 ?45
0.0
0.0
1.0
1.0
0.00
42 
Christian Laverton3
1381
Trondheimstud -12 ?48
0.0
0.0
1.0
1.0
0.00
43 
Maria Pitz Jacobsen2
1686
1849
Nordstrand -13 ?44
0.0
0.0
1.0
1.0
0.00
44 
Kjetil Strand1
1854
2069
Asker -14 ?43
0.0
0.0
1.0
1.0
0.00
45 
Jarle Nilsen2
1762
1900
Porsgrunn -15 ?41
0.0
0.0
1.0
1.0
0.00
46 
Geir O Aagedal2
1572
Bergens -16 ?47
0.0
0.0
1.0
1.0
0.00
47 
Anders Hobber1
1762
1931
Porsgrunn -17 ?46
0.0
0.0
1.0
1.0
0.00
48 
Gunnar Bue2
1535
1785
Tønsberg -18 ?42
0.0
0.0
1.0
1.0
0.00
Hvite partier står med fet skrift.
TurneringsService 6.0

Det åpne NM runde 1 (Gruppe B)

01.apr.2007 @ 23:39
Første runde av Det åpne NM ble spilt i dag. Seks runder gjenstår av turneringen, som avsluttes skjærtorsdag. Klar forhåndsfavoritt er Hallvard Ådnøy, men kanskje kan noen gi ham kamp om pokalen.
 
Første runde ble (som vanlig, det er jo seeding) preget av favorittseire. Av de som klarte poeng mot høyere ratede motstandere, merker jeg meg at den unge Bergens-duoen Joachim Nilsen og Øystein Skage klarte meritterende remiser.

Jeg må legge ut gruppene hver for seg, siden det ikke er lov å ha mer enn 32000 tegn i ett innlegg. Her er gruppe B:

PlNavnKln-Eloi-EloKlubbResultaterPoengMonrad-2Monrad-1MonradBerger
Konstantin Govatsmark3
1346
 Akademisk +12 ?13
1.0
0.0
1.0
2.0
1.00
Harald Hansen5
954
 1911 +16 ?03
1.0
0.0
1.0
1.0
0.00
Mark Akali5    +15 ?02
1.0
0.0
1.0
1.0
0.00
Tor Botheim4
1278
 1911 +17 ?05
1.0
0.0
1.0
1.0
0.00
Raksha Rathan4
1103
 OSS +18 ?04
1.0
0.0
1.0
1.0
0.00
Frode Høva2
1588
 Follo +19 ?09
1.0
0.0
1.0
1.0
0.00
Jens Hjorth Kjølberg4
1245
 1911 +20 ?10
1.0
0.0
1.0
1.0
0.00
Morgan Henriksen3
1297
 Fredriksstad +21 ?11
1.0
0.0
1.0
1.0
0.00
Henning Arendt Knudsen3
1267
 Akademisk +22 ?06
1.0
0.0
1.0
1.0
0.00
10 
Daniel Sandvik5
1287
 Bergens +23 ?07
1.0
0.0
1.0
1.0
0.00
11 
Tore Heggum5  Lillestrøm +24 ?08
1.0
0.0
1.0
1.0
0.00
12 
Stian Johansen5
976
 Fredriksstad -01 +WO
1.0
0.0
1.0
1.0
0.00
13 
Aryan Tari4
1183
 Asker W25 ?01
1.0
0.0
1.0
1.0
0.00
14 
Karim Ali2
1540
 Fribonden +26 ?15
1.0
0.0
0.0
0.0
0.00
15 
Anders Rundgren4
1176
 Trondheimstud -03 ?14
0.0
0.0
1.0
2.0
0.00
16 
Jo Kristian Løberg3
1296
 OSS -02 ?18
0.0
0.0
1.0
1.0
0.00
17 
Joakim S Misund5
887
2245
1911 -04 ?22
0.0
0.0
1.0
1.0
0.00
18 
Kjell Nygaard5  Porsgrunn -05 ?16
0.0
0.0
1.0
1.0
0.00
19 
Håvard Børresen4
1042
 OSS -06 ?23
0.0
0.0
1.0
1.0
0.00
20 
Gregor Taube5
588
 1911 -07 ?24
0.0
0.0
1.0
1.0
0.00
21 
Jarani Suntharalingam5
683
 OSS -08 ?26
0.0
0.0
1.0
1.0
0.00
22 
Erik Botheim5
554
 1911 -09 ?17
0.0
0.0
1.0
1.0
0.00
23 
Anders Tofte5
943
 Stavanger -10 ?19
0.0
0.0
1.0
1.0
0.00
24 
Anders Paulshus4
1191
 Akademisk -11 ?20
0.0
0.0
1.0
1.0
0.00
25 
Johan Salomon 
556
 Nordstrand w13 ???
0.0
0.0
1.0
1.0
0.00
26 
Sherington Amarapala5
693
 Lørenskog -14 ?21
0.0
0.0
1.0
1.0
0.00
Hvite partier står med fet skrift.
TurneringsService 6.0

hits